spot_img

Nowości wydawnicze pod patronatem Lustra Biblioteki

Na półki w księgarniach trafiły kolejne książki, które patronuje Lustro Biblioteki. Sprawdźcie, co nowego przygotowały dwa wydawnictwa – HarperCollins i Zielona Sowa.

Czytam sobie – poziom 1

Pudel na dyskotece to książka, o wolności w wyrażaniu swojej osobowości, różnorodności i rozwiązywaniu konfliktów. W kilkunastu zdaniach udało się Sylwii Chutnik poruszyć wiele tematów, które mogą stać się świetnym punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi. Dynamiczne ilustracje to dzieło Magdy Kozieł – Nowak.

Chrapka na apkę pomoże dzieciom zrozumieć, że telefony, tablety i kryjący się w nich świat aplikacji, czy gier nie zawsze są aż tak atrakcyjne jak ulubione emotikonki głównej bohaterki Mai. Historia z jej udziałem sprawi, że dzieci będą pamiętać, że Internet najlepiej poznawać w towarzystwie starszej osoby. Poruszającą ważny współczesny problem książkę, w serii Czytam sobie – poziom 1, Jarosława Kamińskiego zilustrował Tomek Kozłowski.

Czytam sobie – poziom 2

Wielki bal to tytuł dla dzieci interesujących się ekologią. Porusza problem negatywnego wpływu nadmiernej konsumpcji na naszą planetę. Książka Joanny Jagiełło, z serii Czytam sobie – poziom 2, promuje rozsądne podejście do zakupów, uwrażliwia na problemy współczesnego świata. Zilustrowała ją Jola Richter-Magnuszewska.

Letni koncert sprawdzi się dla dzieci zainteresowanych przyrodą i muzyką. Dzięki lekturze mali czytelnicy i czytelniczki poznają wiele gatunków owadów i roślin, a także różne instrumenty muzyczne. Ten wyjątkowy koncert – „Letni koncert” – opisała w serii Czytam sobie na poziomie 2 Karolina Grabarczyk. Ukwiecone ilustracje to dzieło Niki Jaworowskiej – Duchlińskiej.

Czytam sobie – poziom 3

Lola i ptaki to nostalgiczna, ciepła opowieść o beztroskim dzieciństwie i potędze wyobraźni. Autorka, Wioletta Grzegorzewska powraca do czasów swojego dzieciństwa. Przypomina „widoczki” robione z kawałka szkła i świeżych kwiatów czy zimowe zabawy, do których wystarczał worek wypełniony słomą. Subtelne ilustracje towarzyszące tej opowieści to dzieło Joanny Rusinek.

Nowe przypadki kociej gromadki

Zwariowana, zabawna historia pełna psotnych, zadziornych kocich bohaterów!

Poznaj kilkuletniego Krzysia i jego gromadkę siedmiu niesfornych, wyjątkowych kotów. Ich pierwszą niezwykłą cechą jest to, że potrafią mówić – choć Krzyś jest jedynym człowiekiem, przed którym się z tym zdradzają! Kolejną jest niezwykła przedsiębiorczość,która prowadzi ich do niezwykłych pomysłów…

Koty nadal za wszelką cenę próbują się wzbogacić. Strasznie przy tym psocą i rozrabiają. Zamawiają dziwne paczki, zakładają studio fotograficzne, by zaraz przerobić je na agencję detektywistyczną, która to stanie się z kolei restauracją dla czworonogów… Szalone pomysły im się nie kończą!

Vaki. Lato skowronków

16-letnia Kiuru – której imię znaczy skowronek – ma zdolność oglądania wspomnień ludzi pod postacią ptaków. Zawsze trzymała to w tajemnicy przed wszystkimi innymi oprócz Samuela, sekretnego obiektu jej uczuć, który również ma niezwykłe zdolności. Ale kiedy Kiuru spotyka Daia, nielegalnego imigranta z Rumunii, który może odwiedzać ludzi w ich snach, i jego równie niecodziennych znajomych jej świat wywraca się do góry nogami.

Väki to zapierająca dech w piersiach mieszanka prowokującej do myślenia współczesnej powieści YA, ekscytującego Nordic Noir i fascynującej urban fantasy.

Nierozłączki

Na pierwszy rzut oka Lilkę i Pestkę dzieli wszystko. Jedna jest spokojna, druga nie może usiedzieć na miejscu, jedna nieśmiała, drugiej wszędzie pełno, jedna woli różowe sukienki, druga to zdecydowanie typ chłopczycy skaczącej po płotach i drzewach. A jednak los je ze sobą zetknął i sprawił, że stały się nierozłączne. Pogodne i pełne humoru oraz przygód opowieści o przyjaźni, codziennych rozterkach, radościach, kłopotach i nieznośnym starszym rodzeństwie.

Właśnie ukazały się dwa nowe tytuły: Lilka i Pestka wydają gazetę oraz Lilka i Pestka ratują świat.