7 nowości od Zielonej Sowy pod patronatem Lustra Biblioteki

Lustro Biblioteki objęło swoim patronatem kolejne książki z wydawnictwa Zielona Sowa. Poznajcie je bliżej!

Powrót do Krainy Czarów

Zbiór opowiadań inspirowany książkami Lewisa Carrolla. Poznajcie zupełnie nowe przygody postaci znanych z Krainy Czarów: Kapelusznika, Kota, Marcowego Zająca, Królowej Kier czy Białego Któlika. To oni stają się głównymi bohaterami tego zbioru!

Dom na wzgórzu

Hedy i Spencer przyjeżdżają do niezwykłego, nawiedzonego i trochę strasznego domu na wzgórzu swojego ukochanego dziadka. Nagle zaczynają odbierać tajemnicze wiadomości, które pojawiają się na ramach obrazów! Rodzeństwo otrzymuje je również od niezwykłych eksponatów, które dziadek zgromadził w domu oraz od… duchów zamieszkujących ten nawiedzony dom. To będzie naprawdę upiorna przygoda!

To już nie ma znaczenia

Świetnie napisana powieść Joanny Jagiełło o czterech przyjaciółkach. Każda z nich jest zupełnie inna, każda ma swoją smutną historię, swoje problemy i słabości, z którymi co dzień próbuje walczyć. Łączy ich balet, wspólne próby i przygotowania do wielkiego finałowego występu.

Dobre Miastko. Najlepsze ciasto na świecie

Madzia i Krzyś Wiśniewscy wprowadzają się z rodziną do kamienicy przy Głównym Rynku Dobrego Miastka. Dzieciaki szybko zaprzyjaźniają się z panem Alfredem Pączkiem – właścicielem piekarni, który robi najlepsze bułeczki w Miastku. W każdej części „Dobrego Miastka” bohaterowie poznają innego mieszkańca i to, czym się na co dzień zajmuje. Na końcu każdego tomu czytelnicy znajdą ciekawostki o poszczególnych zawodach.

Kapitan Kiwi. Pogromca straszków

Poznaj sympatycznego Kapitana Kiwi, który pomaga dzieciom uporać się z przeróżnymi lękami. Zabawny rymowany tekst autorstwa Barbary Supeł (seria o Jadzi Pętelce) oraz piękne ilustracje Agaty Dobkowskiej (Dobre Miastko) sprawią, że dziecięce lęki odejdą w niepamięć. Książka jest idealnym pretekstem do rozmowy z dzieckiem o strachu.

Butne wojny

Witajcie w Butecznie, mieście znanym z – co za niespodzianka! – butów. Mieszkają w nim Róża i Misiek Stopczykowie. To rodzeństwo ma jedno zadanie: ochronić swego tatę, który jest projektantem butów, przed jego chciwą szefową – Kornelią Koturn.

Kornelia nie cofnie się przed nawet najpodlejszym podstępem, by zdobyć wymarzoną, dodającą blichtru, nagrodę Złotego Buta. I wie, że zdobycie nagrody zapewni jej zgłoszenie do konkursu pary latających butów. Tak się składa, że takie buty skonstruował tata Róży i Miśka. Kornelia wkracza więc w życie rodziny Stopczyków z… butami.

Skrzaty spod Michałkowego łóżka

Dziesięć uroczych bajek o skrzatach dla dzieci, autorstwa Marcina Mortki (seria książek Tappi oraz Smocze opowieści) z nastrojowymi ilustracjami Ewy Kownackiej. Ciepłe historie z łagodnym, wyciszającym zakończeniem, idealnie sprawdzą się do czytania dzieciom na dobranoc.

Źródło zdjeć: Paweł Morawiec