spot_img

Książki na gwiazdkę pod patronatem Lustra Biblioteki

Poznajcie pięć nowości wydawniczych idealnych na gwiazdkowy prezent. Wszystkie książki od Zielonej Sowy ze wspaniałymi ilustracjami trafiły do księgarń i bibliotek pod patronatem Lustra Biblioteki.

Elf do zadań specjalnych

Rozpoczęło się odliczanie do świąt! W wiosce Świętego Mikołaja trwają już przygotowania. Odbieranie listów, produkcja zabawek, pakowanie, przygotowanie sań i… sprawdzanie poziomu grzeczności dzieci. Pracowite elfy uwijają się, by zdążyć ze wszystkim i by tegoroczne święta były naprawdę idealne. Jednak pewnej grudniowej nocy w wiosce Mikołaja zjawiają się niespodziewani goście i wygląda na to, że w tym roku Boże Narodzenie może okazać się wielką katastrofą. Czy niespodziewani goście i elfy nauczą się współpracować? Czy elf Wiercipiętek spełni marzenia dzieci? Czy uda się uratować święta?

„Elf do zadań specjalnych” to 24 bardzo świąteczne opowiadania, które można czytać przez 24 grudniowe wieczory – od 1 grudnia do Wigilii – lub jak normalną książkę! Przygotuj się na ten niezwykły czas i wprowadź świąteczną atmosferę w swoim domu krok po kroku, rozdział po rozdziale.

Gwiazdka. Nie przeszkadzać!

Antoś i Ania chcą włączyć się w świąteczne przygotowania, ale jak to dzieci, mimo najlepszych chęci, nie zawsze wszystko robią perfekcyjnie i dobrze. A to krzywo polukrują pierniki, a to zawieszą na kominku brudne skarpety na prezenty, a to pobrudzą szyby… Ich starania obserwuje mysz i bardzo się obawia, że ich zachowanie może zostać zinterpretowane przez Mikołaja, że są niegrzeczne, i nie dostaną gwiazdkowych prezentów… Mysz stara się więc naprawić ich „ błędy”. Każdy przecież powinien otrzymać gwiazdkowy prezent…

Mikołaj Kopernik. Geniusz, który wstrzymał Słońce

Mikołaj Kopernik. Geniusz, który wstrzymał Słońce to książka, która w bardzo zabawny, lekki sposób opowiada o życiu, dokonaniach i czasach jednego z najwybitniejszych Polaków. Dzięki niej można nie tylko poznać życiorys i dokonania Kopernika, ale także dowiedzieć się, jak się ubierał, co jadł, jak mieszkał, z kim walczył, gdzie podróżował. Mnóstwo pięknych ilustracji pozwoli poczuć klimat tych niezwykłych czasów.

Przyjazny Olbrzym

Bartek nie może uwierzyć w opowieści dziadka. Ponoć istnieje w ich mieście pewien olbrzym. Według historii, które opowiadane są z pokolenia na pokolenie, Pomocny Olbrzym zawsze czuwa nad bezpieczeństwem miasteczka. Dziadek przypomina chłopcu ich własne przygody. Gdy szli na biwak – Olbrzym odpędził niedźwiedzie, innym razem uratował łódź przed wysokimi falami, a kiedy zawalił się most – pomógł samochodom bezpiecznie przejechać… Czy chłopiec będzie miał okazję zaprzyjaźnić się z Pomocnym Olbrzymem? Przecież często uciekamy przed nieznanym… Pięknie ilustrowany picturebook Davida Litchfielda, autora książki Niedźwiedź i pianino. Tym razem autor stara się przekazać dzieciom kilka słów o tolerancji, odmienności, wzajemnej pomocy i prawdziwej przyjaźni. Z tej książki każde dziecko wyniesie lekcję o tym, że nie warto oceniać po pozorach, a to co inne, nieznane, wcale nie musi być takie straszne.

Puszcza

Witajcie w puszczy! W prastarym, niezwykłym lesie, gdzie przyroda wiedzie prawdziwie dzikie życie, niezmącone ludzką ręką. Tu spotkasz zachwycające rośliny i zwierzęta, których nierzadko próżno już wypatrywać w innych kompleksach leśnych. Posłuchaj, o czym szumią drzewa w puszczy, poznaj codzienne sprawy jej małych i dużych mieszkańców, odkryj ich tajemnice. Puszcza to połączenie wciągającej opowieści zapalonego przyrodnika, zaskakujących faktów o życiu wyjątkowych roślin i zwierząt oraz mnóstwa ciekawostek dotyczących tego unikatowego miejsca. W książce znajdują się również przepiękne, realistyczne ilustracje autorstwa Justyny Hołubowskiej-Chrząszczak.

Zdjęcia: Paweł Morawiec