Nowości wydawnicze pod patronatem Lustra Biblioteki

Oto pięć nowości wydawniczych od Zielonej Sowy, które ukazały się niedawno pod patronatem Lustra Biblioteki.

Idą mrówki po brzuszku. Wierszyki do zabaw dla maluszków

Każdy zna rymowanki: Idzie rak nieborak…, Tu sroczka kaszkę warzyła czy Idzie kominiarz po drabinie. Takie zabawy przygotowują dziecko do komunikacji werbalnej i słuchania ze zrozumieniem, kształtują poczucie rytmu i rymu, przybliżają dziecku nazwy części ciała i budują świadomość jego schematu. Wdrażają do liczenia i poznawania liczebników, czasowników i innych części mowy. Z uwagi na walory i wartość edukacyjną takich zabaw, w książce znajdują się nowe zabawy i wierszyki, które powiększą istniejący już kanon. Wzbogacą one proces budowania więzi i relacji z dzieckiem oraz przysporzą wiele radości dzieciom i rodzicom.

Latarnia złego losu

Seth odkrył zdumiewający świat magii, gdy rozwiązywał tajemnicę Hotelu Ostatniej Szansy. Setha pochłonęła nowa sprawa MagiPolu, związana z duchami w Latarni Snakesmouth. Kiedy zostaje zamordowana ekscentryczna właścicielka latarni Mina Mintencress, chłopak zdaje sobie sprawę, że niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem. Razem ze swoją kotką Czarnocką Seth musi przetestować nowo odkrytą magię. Czy zdołają zdemaskować złowrogiego czarnoksiężnika, zanim będzie za późno? W książce tej znajdziecie połączenie kryminałów Agathy Christie z magią Harry’ego Pottera.

Bazanek i tajemnica rodowego medalionu

Do Emila i Jonasza przyjeżdża ukochana babcia. Opowiada historię o swoim zaginionym magicznym medalionie, który potrafił spełniać życzenia właściciela. Chłopcy zapragnęli go odnaleźć – każdy z innego powodu. Emil zakochał się w koleżance z klasy, Jonasz jest nękany w szkole przez innego ucznia. Ale chętnych do skorzystania z magicznego medalionu i jego mocy jest więcej… Do tego w kamienicy znowu dzieją się dziwne rzeczy. Dlaczego z sutereny dobiegają dziwne krzyki? Co na korytarzu robi wiadro z czerwoną mazią? I kim jest tajemnicza postać w zielonym prochowcu? Czekają nas dziwne zbiegi okoliczności, wartka akcja, nietuzinkowi bohaterowie, a to wszystko przefiltrowane przez niespożytą wyobraźnię Bazanków.

Puk, Puk! Chcecie psa?

Rodzina Bielskich niespodziewanie powiększyła się o nowego członka. Przygarnęła zabłąkanego pod ich drzwi psa, przysłanego do nich przez – a kogóż by innego – błazenka Spytka. Tą niecodzienną drogą strażnik wrót czasu wysłał prośbę o ponowne zawieszenie magicznych drzwi. Zdaje się, że obecność psa z przeszłości stała się magnesem przyciągającym przez tunel czasu niezwykłych właścicieli czworonogów wraz z ich pupilami. Poznamy więc pierwszego bernardyna, który ratował w Alpach wędrowców, ulubieńca Józefa Piłsudskiego czy owczarka Elvisa Presleya. Oczywiście to nie wszystko. Przez mieszkanie Bielskich przewinie się plejada niezwykle ciekawych postaci z przeszłości.

I masz to pod kontrolą!

Stres? Lęk? Depresja? To, co dzieje się w twojej głowie, jest równie ważne jak to, co dzieje się z twoim ciałem… na szczęście Anna Williamson, kwalifikowana terapeutka, jest po twojej stronie! „I masz to pod kontrolą!” to inspirujący, praktyczny i pełen przydatnych wskazówek przewodnik, który pomoże ci zapanować nad emocjami, zanim one przejmą kontrolę nad twoim życiem. Naucz się zarządzać swoim zdrowiem psychicznym!

Anna Williamson, kwalifikowana terapeutka współpracująca z organizacją Childline i ambasadorka organizacji charytatywnej Mind ma za sobą dekadę doświadczenia w pomaganiu młodym ludziom zmagającym się z problemami zdrowia psychicznego.

Źródło zdjeć: Paweł Morawiec