Promuj czytelnictwo i otwórz się na młodzież. Zgłoś swoją bibliotekę do udziału w projekcie

Zastanawiacie się, jak zachęcić młodych ludzi do czytania? Co zrobić, żeby Wasza biblioteka była dla nich miejscem atrakcyjnym, gdzie będą chętnie spędzać czas? Jak pracować z młodzieżą, by wychodzić naprzeciw jej oczekiwaniom?

Znalezienie odpowiedzi nie będzie trudne. Stwórzcie i zrealizujcie kampanię na rzecz czytelnictwa młodzieży, opracowaną specjalnie dla Waszej biblioteki. Przy wsparciu ekspertów z Fundacji Civis Polonus przekonacie młodych ludzi, że czytanie jest sposobem nie tylko na znalezienie odpowiedzi na nurtujące ich pytania, ale także na budowanie więzi z rówieśnikami i twórcze spędzanie czasu. Dowiecie się, jak pracować z młodymi i sprawić, by postrzegali bibliotekę jako miejsce przyjazne im i otwarte na ich zainteresowania.

Lustro Biblioteki objęło projekt swoim patronatem.