900 mln zł na rozbudowę domów kultury i bibliotek publicznych

Ponad 750 mld złotych z budżetu unijnego i Europejskiego Instrumentu na rzecz Odbudowy dla Polski. Zastrzyk finansowy ma również sięgnąć sektora kultury. Jak zapowiedział minister kultury: na domy kultury i biblioteki publiczne zostanie przeznaczonych 900 mln zł.

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz wicepremierów, w tym prof. Piotra Glińskiego, ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

– Zgłosiliśmy wiele wspaniałych inwestycji. To rozbudowa dwóch najważniejszych muzeów – dawnego hotelu Cracovia należącego do Muzeum Narodowego w Krakowie oraz rozbudowa Muzeum Narodowego w Warszawie. To też budowa Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage w Toruniu. Oprócz tego 900 mln zł chcemy przekazać na rozbudowę domów kultury i bibliotek publicznych w małych miejscowościach – powiedział podczas konferencji prasowej minister kultury prof. Piotr Gliński.

Źródło: gov.pl/web/kultura

Źródło zdjęć: freepik.com