spot_img

Studentom WSB zostaną anulowane kary biblioteczne w zamian za wsparcie schronisk dla zwierząt

Biblioteka Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku rozpoczęła wyjątkową akcję wspierającą trójmiejskie schroniska: gdański „Płomyk” oraz gdyńskie „Ciapkowo”. Studenci, którzy mają naliczone kary pieniężne za przetrzymywanie książek, mogą je anulować, przekierowując płatność na jedno z wybranych schronisk.

Wesprzeć bezdomne zwierzęta

Studenci pochłonięci nauką w ferworze zaliczeń i pisania prac dyplomowych często zapominają o obowiązku zwrotu wypożyczonych książek w terminie. Teraz, wpłacając swoje kary na wskazane przez bibliotekę schroniska dla zwierząt, mogą anulować zaległości i przy okazji wesprzeć bezdomne zwierzęta.

– Pomysł na akcję zrodził się z miłości do zwierząt. Sama jestem ich wielką miłośniczką i dumną właścicielką adoptowanych psów. Początkowo studenci, którzy mieli naliczone kary za przetrzymywanie książek, mogli je anulować, kupując nowe pozycje. Nie było to najlepsze rozwiązanie, gdyż dodatkowe zasoby znacznie przekroczyły magazynowe limity. Postanowiliśmy poszukać innego pomysłu i myślę, że nam się udało. Zaledwie w kilka godzin po ogłoszeniu akcji, zgłosiło się do nas dwóch studentów z dowodami wpłat na wskazanie schroniska dla zwierząt –mówi Monika Kucharczyk, dyrektor Biblioteki Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku.

Anulowanie kar

Wystarczy naliczoną kwotę kary za przetrzymywanie książek, wpłacić na konto schroniska i w tytule przelewu koniecznie wpisać: „darowizna + numer albumu”. Dowód wpłaty okazać w bibliotece osobiście lub za pośrednictwem maila, wówczas kara zostanie anulowana.

– Fantastyczny pomysł! Zmobilizuje nas to do uregulowania opłat, gdyż będziemy je wpłacać z przyjemnością, mając świadomość, że wspomagamy podopiecznych schroniska – komentuje Natalia Konowalik, studentka WSB Gdańsk.

Akcja została wprowadzona z początkiem nowego roku akademickiego, z zamiarem wpisania jej na stałe do regulaminu biblioteki.

Kot Pimpek – ambasador bezdomnych zwierząt i twarz Biblioteki Elbląskiej

Źródło zdjeć: mat.pras.