Kultura Na Widoku – multimedialny projekt z dostępem do 1000 utworów

Ponad 1000 e-booków, audiobooków, filmów, muzyki i spektakli – to wszystko dzięki projektowi Kultura Na Widoku. Lustro Biblioteki, jako partner strategiczny, wraz z Fundacją Legalna Kultura zapraszają do korzystania z legalnych źródeł oraz aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Jeżeli chcesz przeczytać e-booka, obejrzeć film, zwiedzić muzeum lub po prostu posłuchać audiobooka wybierz się do Złotych Tarasów w Warszawie, na Krakowskie Przedmieście lub odwiedź stronę kulturanawidoku.pl! Czeka na Ciebie 1000 utworów, do których uzyskasz dostęp w legalny sposób. To promocja kultury, sztuki, materiałów audiowizualnych i przede wszystkim słowa pisanego. Wystarczy zeskanować kod QR!

7 listopada br. w centrum handlowym w Warszawie na otwarciu multimedialnej instalacji Kultura Na Widoku wystąpił zespół folklorystyczny Tulia. Z instalacji ulokowanej przy fontannie na pierwszym piętrze mogą już korzystać klienci galerii, turyści, podróżni oraz wszyscy zainteresowani.

Kultura Na Widoku

W październiku instalacja była dostępna dla mieszkańców Warszawy przy rogu ul. Karowej i Krakowskiego Przedmieścia. Aktualnie znajduje się ona nieco dalej przy pomniku Adama Mickiewicza. Kultura Na Widoku pojawia się również w innych miejscowościach (także tych małych) czy na różnych festiwalach by wyrównać dostęp do kultury. Szukajcie instalacji, citylightów oraz plakatów.

Zamów plakaty do biblioteki

Kultura Na Widoku jest także obecna w bibliotekach. W ubiegłym roku do bibliotek i innych instytucji Fundacja Legalna Kultura, która odpowiada za projekt, wysłała 10 tys. plakatów B1. Gorąco zachęcam do dołączenia i promowania legalnych źródeł kultury. Jako partner strategiczny akcji przygotowałam dla Was konkurs fotograficzny, szczegóły w poniższym linku.

Kultura Na Widoku – powieś plakat w bibliotece i działaj!

Kultura Na Widoku

To multimedialny projekt, który rekomenduje ponad 1000 utworów (filmów, muzyki, spektakli, ebooków i audiobooków) i prezentuje legalne źródła, w których są one dostępne. Celem jest promowanie świadomego uczestnictwa w kulturze i pokazanie bogactwa legalnych źródeł.

Projekt jest skierowany do wszystkich odbiorców, niezależnie od wieku, gustu, zasobności portfela i miejsca zamieszkania. Kultura Na Widoku, dzięki linkom i kodom QR, umożliwia dostęp do utworów (bezpłatnie lub w promocyjnych cenach), pozwala na wirtualne spacery po muzeach Polski i świata. Projekt wyrównuje szanse w dostępie do kultury (szczególnie w mniejszych, oddalonych od centrów kultury, miejscowościach) umożliwiając dostęp do utworów na instalacjach multimedialnych, citylightach, tysiącach plakatów rozsyłanych do szkół, bibliotek, urzędów i gmin oraz na oficjalnej stronie internetowej projektu www.kulturanawidoku.pl (znajduje się tam dostęp do wszystkich utworów).

Kultura Na Widoku

Z okazji 100-lecia Niepodległości Fundacja Legalna Kultura przygotowała również propozycje ważnych utworów polskiej kultury z lat 1918-2018. Cała kolekcja utworów „Przemyśleć stulecie” dostępna jest tutaj.

Projekt Fundacji Legalna Kultura wspierają artyści ze świata filmu, literatury i muzyki.

Kultura Na Widoku Kultura Na Widoku