spot_img

IV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników”

Stowarzyszenie „Wielka Liga” w imieniu komitetu organizacyjnego zachęca szkoły i biblioteki w całej Polsce do wzięcia udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Lustro Biblioteki objęło konkurs swoim patronatem.

Wielka Liga Czytelników

Konkurs ten jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, którzy w dwóch kategoriach wiekowych (klasy 1-4 oraz 5-8) rywalizują o tytuł najlepszego czytelnika w Polsce. Projekt ma charakter etapowy i kończy się wielkim finałem w Katowicach, który odbędzie się 10-11 maja 2019 r. Te dni to wielkie święto książki i rodziny, podczas którego wyłonieni zostaną zwycięzcy konkursu oraz odbędzie się także szereg imprez towarzyszących takich jak Korowód Bajkowych Postaci, Wielka Zabawa Rodzinna, spotkania autorskie, występy artystyczne.

Wielka Liga Czytelników

„Wielka Liga Czytelników” to setki tysięcy przeczytanych książek oraz dziesiątki tysięcy aktywnych czytelników.  Od lat zachęca najmłodszych do sięgania po książki i czerpania radości z ich lektury w gronie rodzinnym. Nadrzędne cele to promocja czytelnictwa oraz wartości rodzinnych i kulturalnych.

Zgłoś bibliotekę

Siłą napędową działań jest praca grupowa. Współpracujemy z setkami szkół i bibliotek w całej Polsce tworząc jedną, wielką czytelniczą rodzinę. Zachęcamy do dołączenia do naszej inicjatywy i promowania jej w całym kraju.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zgłosić szkołę lub bibliotekę, korzystając z formularza dostępnego na naszej stronie internetowej www.wielka-liga.pl  Znajdują się tam również wszystkie materiały informacyjne takie jak: regulamin konkursu, lista lektur, przewodnik dla bibliotekarzy i nauczycieli.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło zdjęć: pixabay.com, mat.pras.