spot_img

Fundacja Powszechnego Czytania

21 fundatorów reprezentujących branżę księgarską, wydawnictwa i osoby prywatne założyły Fundację Powszechnego Czytania. Jej działania mają być odzewem na niski stan czytelnictwa w Polsce. Spotkanie założycielskie odbyło się 4 września br.

Fundacja Powszechnego Czytania jest organizacją non profit, której celem jest upowszechnianie czytania jako sposobu na niwelowanie różnic statusowych. Celem pośrednim jest współpraca jako taka; współpraca Fundatorów między sobą, ale także Fundacji z innymi NGO, instytucjami publicznymi czy ludźmi dobrej woli działającymi na rzecz upowszechnienia czytania.

Jedną z podstawowych zasad działania Fundacji ma być szeroki zasięg – FPC ma inicjować i wspierać projekty, które dotrą na tyle szeroko, że wywrą wpływ statystycznie zauważalny. Pierwsze projekty Fundacji mają ruszyć tej jesieni.

Fundację powołali przedstawiciele kilkunastu wydawnictw książkowych i instytucji związanych ze światem książki oraz osoby prywatne, dla których alarmujące badania czytelnictwa w Polsce stały się impulsem do wspólnego działania – podają na swoim profilu na Facebooku założyciele Fundacji.

Źródło zdjęć: pixaby.com – Myriams-Fotos