Wyprzedaż książek w Chicago

Czy wyprzedaż książek może być dochodem dla biblioteki? Oto efekty tegorocznego kiermaszu książek w Chicago, który od 12 lat przyciąga rzeszę czytelników.

Serwis infolinia.com, należący do Polonijnego Tygodnika Monitor, opisuje efekty wyprzedaży książek w Muzeum Polskim w Chicago.

To już dwanaście edycji tego wydarzenia, którego celem jest sprzedaż duplikatów z miejscowej biblioteki. Jak się można dowiedzieć jest to stały element dochodu biblioteki.

Wyprzedaże rozpoczęto w 2004 roku i z małymi przerwami akcja prowadzona jest do tej pory. To okazja do nabycia wielu ciekawych książek. Może niektóre z nich nadszarpnął już ząb czasu, ale w większości przypadków wyglądają znakomicie, bardzo często oprawione są w płócienne okładki. Koszt jednego egzemplarza waha się od jednego dolara do trzech lub czterech. W tym roku wyprzedaż została zorganizowana po raz dwunasty. Stanowi ona główną imprezę dochodową dla biblioteki.

Czytaj więcej na infolinia.com
Źródło zdjeć: infolinia.com