spot_img

Książki bólu nie uśmierzą, ale uprzyjemnią czas w szpitalu

Jak sprawić radość schorowanym dzieciom? Książką od serca. Właśnie do biblioteki w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku trafiło ponad 200 książek.

Od biblioteki dla biblioteki

Za akcję odpowiada Książnica Podlaska. Książki zostały zakupione dzięki dochodowi z kiermaszu książki. Odbył się on podczas ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. W wyniku działań bibliotekarzy sprzedano 2700 książek. W efekcie do szpitalnej biblioteki przekazano 200 nowości wydawniczych oraz znane i lubiane książki. W prezencie znalazły się również zabawki, książki rozkładane oraz takie z elementami dźwiękowymi.

– Kupiliśmy je za pieniądze zebrane podczas organizowanego przez nas kiermaszu. Odbył się on podczas Nocy Bibliotek w głównej siedzibie – wyjaśniła Dorota Łuckiewicz, zastępca dyrektora Książnicy Podlaskiej. – Sprzedawaliśmy po złotówce książki z naszych zbiorów. Były to dublety, które przeznaczyliśmy na sprzedaż, by zrobić miejsce na nowości.

Zachęcam do przeczytania krótkiego wywiadu z Dorotą Łuckiewicz, zastępca dyrektora Książnicy Podlaskiej w materiale Julii Szypulskiej.

Czytaj więcej na wspolczesna.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com – RitaE