spot_img

Studenci UTP w Bydgoszczy zebrali aż 650 książek dla Ukrainy!

– 14 kartonów pełnych literatury pięknej, lektur szkolnych, przewodników, książek dla dzieci, podręczników do nauki języka polskiego powędruje do uczniów ze szkoły na Ukrainie. Akcję zorganizował Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Podczas ostatniej akcji zebrano tylko 3 kartony. Teraz do 14 pudeł trafiło łącznie 650 książek. Przekazano je Ogólnokształcącej Szkole ІI-IIIІ stopnia Nr 29 oraz Ukraińsko-Polskiemu Centrum w Chmielnickim.

Ewa Abramczyk-Boguszewska dla serwisu naszemiasto.pl rozmawiała o akcji z rzecznikiem Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Jak zapewnia dr Franciszek Bromberek, to jeszcze nie koniec zbiórki. – Zaczynamy już następną – mówi. – Do przynoszenia książek zachęcamy nie tylko naszych studentów i pracowników, ale również wszystkich bydgoszczan. Wielu z nas ma swoich domowych bibliotekach książki, które nie są nam już potrzebne, a uczniom i czytelnikom z Ukrainy przydadzą się na pewno. Książki można przynosić do Działu Współpracy Międzynarodowej UTP albo do uczelnianej biblioteki (al. Kaliskiego 7, Fordon).

Czytaj więcej na bydgoszcz.naszemiasto.pl
Źródło zdjęć: Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy