spot_img

Kolorowa Sztuka Ludowa

Kontakt ze sztuką ludową jest ważny, dlatego Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie postanowiła rozpocząć projekt „Kolorowa Sztuka Ludowa. Odkywamy – uczymy się – tworzymy”. W jego ramach powstanie wiele artystycznych prac o charakterze ludowym, ale także koło fotograficzno-filmowe.

Dzieci i młodzież w ramach projektu biblioteki w Aleksandrowie będzie mogła wziąć udział w warsztatach i zajęciach prowadzonych przez twórców ludowych. Poznają podczas nich bogactwo i różnorodność sztuki ludowej, a jednym z zadań będzie połączenie tradycji z nowoczesnością. Celem projektu jest zachęcenie do rozwoju artystycznego, przekazanie wartości ludowych, poznanie tradycji i obyczajów regionu oraz odkrywanie bogatego świata folkloru.

– Projekt daje możliwość pokazania dzieciom i młodzieży jak ważną rolę może pełnić w rozwijaniu świadomości artystycznej i kulturowej sztuka ludowa, a przez to we właściwym kształtowaniu ich osobowości. Chcemy pokazać młodym ludziom, że sztuka ludowa może być niezwykłą inspiracją do rozwijania ich wrażliwości i wyobraźni plastycznej oraz talentów artystycznych – mówi bibliotekarka i pomysłodawczyni projektu Justyna Bździuch.

Źródło zdjęć: GBP w Aleksandrowie