spot_img

Czytam sobie – 5 nowości pod patronatem Lustra Biblioteki

5 książek przydatnych w pracy bibliotekarza z najpopularniejszej serii wspierającej naukę czytania właśnie ukazało się na rynku. Wśród propozycji błyskotliwe, a zarazem proste historie spod podłogi o przygodach milutkich stworków oraz niezwykle pomocne dwa tytuły z okazji 100-lecia Niepodległości oraz Roku Sendlerowej.

Czytam sobie

Lustro Biblioteki obejmuje serię Czytam sobie swoim patronatem. To wartościowe książki, które pomagają najmłodszym w nauce czytania poprzez zabawę, zawierają barwne ilustracje oraz m.in. zadania dla mistrzów czytania sprawdzające znajomość tekstu. Książeczki przyciągają uwagę dziecka również wyjątkowym dyplomem z naklejkami jako forma uznania z osiągniętego sukcesu. Wartość merytoryczna książeczek jest konsultowana z autorytetem w danej dziedzinie czy znawcą tematu. Seria Czytam sobie Egmontu otrzymała wiele nagród i wyróżnień.

W najnowszych propozycjach pojawiły się pozycje autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich pisarzy i ilustratorów dla dzieci. Warto je wykorzystać w codziennej pracy, organizacji lekcji bibliotecznych czy po prostu mieć na regaliku w kąciku dla dzieci.

Ważne rocznice

W związku z dwoma tegorocznymi jubileuszami wydano pasjonujące opowieści:
Komendant wolnej Polski. O Józefie Piłsudskim autorstwa Wojciecha Widłaka z ilustracjami Joanny Rusinek. Książka wydana z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przypomina również marszałka Józefa Piłsudskiego, jednego z wielkich Polaków, którzy wolność i niepodległość wywalczyli.

Kto uratował jedno życie… Historia Ireny Sendlerowej autorstwa Ewy Nowak z ilustracjami Anny Kurdziel. Opowieść wydana w hołdzie Irenie Sendlerowej i z okazji ustanowienia roku 2018 jej rokiem. Irena Sendlerowa to osoba, która ryzykowała swoje życie, by ratować drugiego człowieka. Jej odwaga i poświęcenie pozwoliły 2,5 tysiącu dzieci opuścić getto.

Trylogia Historie spod podłogi

Czas na premiery! Błyskotliwe i wciągające Historie spod podłogi to propozycja opowiadań o niecodziennych i wesołych Kłębkach kurzu – Kudełeka i Grubelka. W poruszanej tematyce znajdziemy wątki przyjaźni oraz przeżywania drobnych codziennych radości. W wyborze tytuły: Dom, Wyprawa i Serce autorstwa Justyny Bednarek.

– Historie… wzięły się z samego życia. Wszystkie postaci są prawdziwe. A już szczególnie prawdziwi są Kudełek i Grubelek. Prawdę mówiąc, całe osiedla pełne Kudełków i Grubelków pięknie rozwijają się we wszystkich kątach mojego domu – mówi autorka.

 

Wkrótce w Lustrze Biblioteki pojawią się recenzje wymienionych tytułów wraz z praktycznymi inspiracjami dla bibliotekarzy. Dla najbardziej spostrzegawczych przygotowaliśmy z Wydawnictwem Egmont atrakcyjny konkurs z nagrodami – bądźcie czujni!