spot_img

Blaski i cienie Biblioteki Elbląskiej

Elbląska Gazeta Internetowa informuje o sytuacji Biblioteki Elbląskiej, która została omówiona z radnymi. Sprawozdanie dotyczy inwestycji oraz funduszy na bieżącą działalność.

21 grudnia w Elblągu miejsce miejsce miało posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki. Podczas niego dyrektor Biblioteki Elbląskiej alarmował:

Jeżeli nie zaczniemy odtwarzać bardzo szybko takich, niejednokrotnie obśmianych rzeczy, jak świetlice, domy osiedlowe. Jeżeli nie zaczniemy robić takich miejsc, gdzie ludzie mogą się spotkać poza pracą i domem, to umrzemy jako społeczeństwo.

Zdaniem dyrektora kwota 4,3 mln zł zawarta w projekcie budżetu Elbląga na 2018 r. na działalność biblioteki to zdecydowanie za mało. To niskie fundusze na zapewnienie kultury dla mieszkańców oraz działalności biblioteki i spełnienie wszystkich potrzeb jej czytelników.

W serwisie Elbląskiej Gazety Internetowej również o przyznaniu dodatkowych funduszy, ofercie biblioteki, ochronie zbiorów zabytkowych, modernizacji Biblioteki Elbląskiej, którą zapowiedziano na przyszły rok (będzie kosztować 10 mln zł).

Czytaj więcej na portel.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com