spot_img

Biblioteki – skarbnice lekarstw duszy

– Placówki aktywizują lokalną społeczność i promują czytelnictwo. Nie stronią od nowych technologii – tak działają polskie biblioteki. Oto prymusi Rankingu Bibliotek pod lupą i ich nieszablonowy sposób na dotarcie do różnych grup czytelników.

W tegorocznym Rankingu Bibliotek wygrała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, która jeszcze rok temu zajmowała 500. miejsce. Tuż obok, ale dalej na podium, znalazły się biblioteki z Sianowa i ze Świątek.

Katarzyna Kucharczyk w serwisie internetowym Rzeczpospolitej podsumowuje tegoroczny Ranking Bibliotek i prezentuje w jaki sposób wybrano najlepsze placówki. Ze zwycięzcami rozmawia m.in. na temat tego co jest kluczem do sukcesu bibliotek, nowatorskich projektach, urozmaicaniu księgozbioru i ucztach literackich.

Co więcej bibliotekarze dzielą się swoimi pomysłami na promocję czytelnictwa i popularyzacji literatury – wśród nich happeningi czytelnicze, spotkania autorskie.

– W naszej bibliotece czytelnictwo wśród dzieci od kilku lat ma tendencję wzrostową. Jest to możliwe dzięki równoważeniu oferty edukacyjnej, wykorzystującej najnowsze zdobycze technologii informatycznej, z atrakcyjną ofertą literacką – podkreśla Anna Siewiorek.

Czytaj więcej online na rp.pl lub w wydaniu drukowanym – istnieje możliwość pobrania artykułu poprzez ten link.

Źródło zdjęć: pixabay.com