spot_img

48 mln książek sprzedanych w 5 lat

To prawie 10 mln książek sprzedawanych w ciągu roku. W ofercie także tytuły z własnego wydawnictwa. Łącznie 48 mln książek w domach Polaków w ciągu 5 lat. Połowa z nich to książki dla dzieci. Oto dane pewnej sieci dyskontów, które oferują konkurencyjne ceny w stosunku do małych księgarń.

W imieniu Jeronimo Martins Polska S.A, które prowadzi sieć sklepów Biedronka, Anetta Rutkowska-Jaworska opowiedziała o minionych 5 latach i wspieraniu czytelnictwa. Jak? Poprzez oferowanie niskich cen, znacznych promocji na książki, poszerzanie oferty o najnowsze tytuły. Co więcej Biedronka wydaje sama książki, a wszystko w ramach konkursu „Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Laureaci tego wyróżnienia po ukazaniu się książki często są nagradzani w innych konkursach. Nowy tytuł właśnie trafia do sprzedaży.

Jeronimo Martins Polska S.A podało do wiadomości publicznej, że:

Biedronka widzi deficyt czytelniczy i stara się znaleźć rozwiązanie tego problemu. Dlatego w sklepach sieci zaczęły się pojawiać półki z książkami. Z czasem ich przybywało i tylko w ciągu ostatnich 5 lat, dzięki Biedronce, do domów Polaków trafiło ponad 48 mln książek, z czego ponad 24 mln to publikacje dla najmłodszych. Potem pojawił się pomysł na nagrodę literacką dla najlepszej książki dla dzieci, napisanej i zilustrowanej przez amatorów. Często mają oni w swoich szufladach naprawdę wartościowe rzeczy, które warto pokazać światu.

Źródło: Jeronimo Martins Polska S.A
Źródło zdjęć: pixabay.com