spot_img

Z jedną kartą do 73 bibliotek w Łodzi

Łódzkie biblioteki czekają wielkie zmiany. Wraz z nimi rozpoczyna się kampania promująca czytelnictwo pod hasłem „Czytam, więc jestem”.

Jedna biblioteka, jeden katalog i jedna karta biblioteczna – to tylko początek zmian, jakie czekają na mieszkańców Łodzi. Urząd Miasta wyjaśnia w jakim kierunku będę one zmierzać. Halina Biernat, zastępca dyrektora Wydziału Kultury podkreśla, że:

Do 73 fili biblioteki miejskiej na terenie Łodzi trafi nowoczesne oprogramowanie i sprzęt, który ułatwi łodzianom obcowanie z książkami oraz pozwoli wszystkim użytkownikom w prosty i szybki sposób odnaleźć interesujący tytuł przy pomocy komputera lub aplikacji na telefonie z dostępem do sieci. Książkę będzie można wypożyczyć i zwrócić w dogodnej lokalizacji. – W pierwszym etapie systemem obejmiemy biblioteki miejskie, ale docelowo planujemy, żeby wszystkie instytucje kultury zostały ujęte w projekcie. Chcemy, by zbiory biblioteczne teatrów czy muzeów także były widoczne i dostępne dla czytelników.

Poza wprowadzeniem zintegrowanego systemu wypożyczeń łódzkie biblioteki czekają zapowiadane remonty oraz podjęcie szeregu działań mających na celu promocję książki i upowszechnianie czytelnictwa.

Czytaj więcej na uml.lodz.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com