spot_img

Dodatkowy nabór do programu dotacyjnego Niepodległa

Rusza dodatkowy nabór do programu dotacyjnego „Niepodległa” 2017. Biblioteki i inne samorządowe instytucje kultury mogą składać wnioski o wsparcie finansowe na zadania z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Nabór trwa do 15 października.

Niepodległa

Samorządowe instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe do północy 15 października br. mogą składać wnioski o wsparcie finansowe w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa”.

W dodatkowym naborze ogłoszonym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na dofinansowanie działań przewidziano 1 milion zł, a pojedyncze wydarzenie może zostać dofinansowane kwotą od 5 tys. do 50 tys. zł.

Wnioskodawcy muszą zapewnić 15% wkładu własnego i przygotować projekt zgodny z tematyką programu dotacyjnego. Szczegóły, regulamin i dodatkowe informacje dostępne są na stronie programu niepodlegla.gov.pl.

Realizowane zadania

W 2017 r. można uzyskać dofinansowanie na działania kulturalne, artystyczne oraz popularyzatorskie, takie jak: festiwale, koncerty, happeningi, spektakle, wystawy, konkursy, przeglądy, tworzenie ścieżek edukacyjnych i gier, wykłady, lekcje oraz spacery tematyczne, kampanie społeczne i edukacyjne oraz wiele innych. Projekty muszą zostać zrealizowane do 30 listopada 2017 roku.

W poprzednim naborze MKiDN przyznało aż 3 miliony złotych. Listę bibliotek i zgłoszonych projektów znajdziecie poniżej w linku.

Dofinansowania dla bibliotek w ramach programu Niepodległa

Źródło zdjęć: pixabay.com