Rusza program dotacyjny „Kultura – Interwencje”

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło nabór wniosków do jesiennej edycji programu dotacyjnego „Kultura – Interwencje 2017”. Biblioteki i inne samorządowe instytucje kultury mogą ubiegać się o dofinansowanie nawet do 300 tys. zł.

Program dotacyjny

Celem programu „Kultura – Interwencje 2017” jest tworzenie warunków dla wzmacniania tożsamości i uczestnictwa w kulturze na poziomie regionalnym, lokalnym i krajowym poprzez finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym. W budżecie programu łącznie 1 mln zł.

Zadania

Wnioski można składać do 15 września 2017 r. za pośrednictwem systemu EBOI. 1 wnioskodawca może zgłosić 1 wniosek na minimalną kwotę 5 tys. zł, a maksymalną 300 tys. zł. We wniosku można uwzględnić zadania takie jak:

• organizacja warsztatów, festiwali, wystaw, happeningów, konferencji,
  • wydanie e-booka, książki drukowanej,
  • nagranie audiobooka
  • organizacja kampanii edukacyjnych, społecznych, promocyjnych
  • inne.

Zadania muszą zostać zrealizowane w terminie 15 października 2017 do 20 listopada 2017.

Dobre praktyki

Przykłady zadań z poprzedniej edycji realizowane przez biblioteki i kwoty przyznanych dofinansowań:

• Bukowińskie Spotkania w gminie Dzierżoniów – Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów – 25 tys. zł
  • Przystanek KULTURA – Gminna Biblioteka Publiczna w Wąsewie – 18 tys. zł
  • Leszczyńskie Dni Książki – Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie – 14 tys. zł
  • Legendy i podania od źródeł Wisły – Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle – 13 tys. zł
  • Festiwal „Zmyśmian” – Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu – 13 tys. zł.

Szczegóły i regulamin dostępne są na stronie nck.pl

Źródło zdjęć: pixaby.com