Rozmowy o jednolitej cenie książki

Wczoraj Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu rozmawiała na temat projektu ustawy o jednolitej cenie książki oraz sytuacji na rynku książki.

Jednolita cena książki

14 września br. Magdalena Gawin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przedstawiła sprawozdanie o sytuacji rynku książki oraz podejmowane działania ministerstwa, których celem jest promocja książki i rozwój bibliotek. Ponadto poruszanym tematem była kwestia jednolitej ceny książki. Magdalena Gawin nie zajęła żadnego stanowiska wobec poparcia idei projektu ustawy o jednolitej cenie książki.

– Regulowana cena książki rzeczywiście może pomóc sieci małych księgarń, może wspomóc polskich wydawców, natomiast mam pewne obiekcje, jeśli chodzi o czytelnictwo, bo tutaj rzeczywiście ten związek jest pośredni – podkreśliła Magdalena Gawin, wiceminister kultury.

Na posiedzeniu Komisji obecni byli przedstawiciele Polskiej Izby Książki, który przygotowali projektu ustawy, a także wydawcy i posłowie.

Czytaj więcej o jednolitej cenie książki

Źródło zdjęć: pixabay.com