Spada zainteresowanie bibliotekami publicznymi na Opolszczyźnie

Jak podaje Radio Opole: spada zainteresowanie bibliotekami publicznymi na Opolszczyźnie.

Analiza raportu opolskiego urzędu statystycznego zawiera informacje o liczbie działających bibliotek, profilu użytkowników, liczbie wypożyczeń i nie tylko. Dla Radia Opole wypowiada się Monika Bartel:

– W Opolu z bibliotek skorzystało ponad 35 tysięcy czytelników i jest to najlepszy wynik – mówi Monika Bartel, odpowiedzialna w opolskim urzędzie za kontakt z mediami. – W powiecie nyskim i krapkowickim zanotowano z kolei ponad 16 tysięcy użytkowników. Pod względem liczby czytelników przypadających na tysiąc mieszkańców prym wiodło miasto Opole z wynikiem 296. Drugi w tej klasyfikacji był powiat krapkowicki – 195 – a trzeci oleski ze statystyką 176.