Teatry uliczne. Na pięć dni Kraków zakazuje czytać książki

W Krakowie trwa Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych. Jedno z przedstawień będzie inspirowane książką „Fahrenheit 451”. W ten sposób na rynku głównym zaprezentowana zostanie wizja świata, w którym zabrania się posiadania i czytania książek. Polecając lekturę książki Raya Bradbury’ego oraz teatralne widowisko w reżyserii Jerzego Zonia zapraszam 8 lipca do Krakowa.

– Ten spektakl jest zainspirowany straszliwą antyutopią, która przedstawia świat, w którym książki są z urzędu tropione i palone. Jeśli w jakimś domu znajdzie się książka wcześniej niezgłoszona, ten dom razem z właścicielem i książkami zostaje spalony. Po to jest straż pożarna – nie gasi pożarów, ale je wznieca – tłumaczy Bronisław Maj.

Czytaj więcej na krakow.wyborcza.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com