spot_img

100-lecie odzyskania niepodległości – dofinansowania na działania bibliotek

„Niepodległa” to program, w którym biblioteki mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości  do 50 tys. zł na działania związane z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Nabór wniosków trwa do 16 sierpnia br.

Biblioteki, które planują obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę już teraz mogą zdobyć dofinansowanie na regionalne akcje, obchody, wydarzenia historyczne lub inne działania.

Niepodległa

Wystarczy napisać wniosek i zgłosić się do programu „Niepodległa”. Szczegóły dostępne są na stronie niepodlegla.gov.pl. Łączny budżet programu wynosi 3 mln zł. Biblioteki mogą ubiegać się o dofinansowanie na kwotę od 5 do 50 tys. zł, jednak trzeba zabezpieczyć 15% tej kwoty jako wkład własny.

W tegorocznej edycji programu dotacyjnego „Niepodległa” zwrócimy szczególną uwagę na działania animacyjne i edukacyjne, włączające lokalne społeczności i przygotowujące je do aktywnego uczestnictwa w obchodach w kolejnych latach – powiedział Jan Kowalski, p.o. dyrektor Biura Programu „Niepodległa”. – Szczególny nacisk kładziemy na uwzględnianie pamięci i tradycji rodzinnej, lokalnej oraz regionalnej, wpisanej w historię odradzającego się Państwa Polskiego – dodał Kowalski.

Źródło zdjęć: pixabay.com