spot_img

Zamiast gadżetów książka. Dzień Ojca w czytelniczym wydaniu

Jak co roku pojawia się pytanie, co podarować Tacie na Dzień Ojca? Co sprezentować fanowi sportowych emocji, motoryzacyjnych ciekawostek czy pasjonatowi technologicznych nowinek? Okazuje się, iż trafionym prezentem może być książka w formie audiobooka lub ebooka, z której Tata będzie mógł korzystać na urlopie, uprawiając sport, podczas powrotu do domu czy w dalekiej podróży. Co najchętniej czytają mężczyźni i jakie tytuły warto podarować z okazji Dnia Ojca?

Co gatunkowo czytają mężczyźni

Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia na zlecenie Virtualo zrealizował badanie „Zwyczaje Polaków związane z użytkowaniem ebooków i audiobooków”, które pokazuje, iż Panowie zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej najchętniej sięgają po sensację i kryminał oraz po fantastykę. Na kolejnym miejscu pojawiają się książki z gatunku horror, thriller i historia, jak również biografie i powieści.

Męskie zwyczaje czytelnicze

Co drugi z 544 mężczyzn, respondentów badania korzysta z ebooków, a co trzeci z audiobooków. Najwięcej Panów do rozpoczęcia użytkowania ebooków skłonił fakt, iż są fanami nowinek technologicznych (39 proc. wskazań) oraz zachęta znajomych (32 proc. wskazań). Dla co trzeciego mężczyzny impulsem były atrakcyjne ceny ebooków oraz wyjazd na wakacje lub w dłuższą podróż. Największymi zaletami korzystania z książek w tej formie jest możliwość czytania w każdej wolnej chwili np.: w środkach transportu czy na przystanku oraz brak konieczności noszenia przy sobie ciężkich książek. Panowie chwalą sobie ebooki ze względu na wygodę użytkowania i szybki proces zakupu.

Czytaj więcej na Virtualo
Źródło zdjęć: pixabay.com