Biblioteka w Krzyżkowicach do likwidacji?

Radni w Krzyżkowicach nie chcą utrzymywać filii pszowskiej biblioteki. Celem tego jest cięcie kosztów i szukanie oszczędności. Jednym z argumentów jest także fakt, że bibliotekarka, która obecnie pracuje w bibliotece wkrótce odchodzi na emeryturę. Sprawę nagłaśnia serwis nowiny.pl.

Jest też głos sprzeciwu:

„- Doszły mnie słuchy, że bibliotekarka, która obecnie pracuje w Krzyżkowicach, odchodzi na emeryturę pod koniec roku. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zlikwidowanie tej filii. Zyskalibyśmy dzięki temu duże korzyści finansowe. A w tym przypadku, kiedy bibliotekarka odejdzie na emeryturę, to nikt pracy nie straci. Zaoszczędzone środki moglibyśmy przeznaczyć np. na zakup nowych woluminów do głównej biblioteki – mówił Dawid Handschuh. Dodał, że pracownicy pszowskiej biblioteki skarżą się na brak pieniędzy na zakup nowych pozycji książkowych. – Niech radny pójdzie do mieszkańców Krzyżkowic i powie im, że biblioteka zostanie zlikwidowana – odparł radny Kazimierz Nawrat, który nie zgadza się na likwidację filii”.

Czytaj więcej na nowiny.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com