spot_img

Mieli wyłudzić 190 tys. zł. Zarzuty dla pracowników biblioteki

Siedem zarzutów postawiono łącznie dyrektorowi biblioteki w Ursusie i jego zastępczyni – informuje „Gazeta Stołeczna”. Policja zatrzymała ich w miejscu pracy.

Policja weszła do biblioteki 18 kwietnia. Oprócz zatrzymania dyrektora Piotra J. i jego zastępczyni Małgorzaty K. funkcjonariusze zabezpieczyli też ich komputery. Oskarżono także pracującego w bibliotece informatyka Bogusława K.

Informacje „Gazety” potwierdza nam Michał Dziekański, rzecznik prokuratury okręgowej. „Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota nadzoruje śledztwo przeciwko dwóm osobom z kierownictwa Biblioteki Publicznej Dzielnicy Ursus oraz przeciwko jednej osobie wykonującej zlecenia na rzecz biblioteki” – oświadcza. I dodaje, że dyrektor i jego zastępczyni usłyszeli siedem zarzutów.

Wyłudzili 190 tysięcy złotych?

„Zarzucono im, że w latach 2010-2016 działając wspólnie i w porozumieniu, posługując się nierzetelnymi dokumentami dotyczącymi wydatkowania i rozliczania środków w ramach projektów unijnych wyłudzili z biblioteki pieniądze w łącznej kwocie około 190 tys. zł.” – informuje rzecznik prokuratury.

Czytaj więcej na tvnwarszawa.tvn24.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com