Siemianowiczanka zaprojektowała bibliotekę w londyńskim Hyde Parku

Siemianowiczanka, 25-letnia Agata Balikowska, studentka ostatniego roku Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, jest autorką projektu biblioteki w londyńskim Hyde Parku. Z całego świata do konkursu zgłoszono prawie 400 projektów, jednak praca Agaty zajęła II miejsce w międzynarodowym konkursie portalu archasm.in.

(…) Zainspirowały ją ławki w Hyde Parku – Projekt „Libre airy”, to próba stworzenia biblioteki dostosowanej do współczesnego czytelnika, mieszkańca wielkiego miasta. Oprócz tego, bardzo istotny był dla mnie sam park, w którym miałaby ona powstać. To królewski park w centrum Londynu, który od dawna pełni funkcję terenów zielonych, będących kontrastem do mocno zurbanizowanej reszty miasta. Postawienie w nim budynku wydało mi się niewłaściwe, sprzeczne z ideą parku miejskiego. Zaczęłam się zastanawiać, jak za pomocą architektury stworzyć miejsce pełne życia, kreatywności i jednocześnie umożliwić użytkownikom cieszenie się bliskością natury – mów Agata.

Czytaj więcej na dziennikzachodni.pl
Źródło zdjeć: Agata Balikowska