Najpiękniejsze i najdziwniejsze biblioteki świata

Kończy się Tydzień Bibliotek (8-15 maja). W audycji Kultura nie całkiem osobista przyjrzeliśmy się najpiękniejszym, najsłynniejszym i najdziwniejszym księgozbiorom świata. Naszym przewodnikiem był dr Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej w Warszawie.

W Norwegii książki rozwożono statkiem po trudno dostępnych fiordach, biblioteka w Kenii dysponowała wielbłądami, zaś w okresie międzywojennym w Kentucky działała biblioteka konna. W Polsce, budynek stacji kolejowej w Rumii zaadaptowany na potrzeby czytelnicze został uznany najpiękniejszą biblioteką na świecie w międzynarodowym konkursie Library Interior Design Award. – Jest to wzór tego, tak powinny wyglądać dobre biblioteki. Warto, aby zobaczył ją każdy wójt czy burmistrz – powiedział dr Tomasz Makowski.

Posłuchaj audycji na polskieradio.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com