spot_img

200 tys. zł na książki do bibliotek w krośnieńskich szkołach

W 20 krośnieńskich szkołach zakupione będą nowości wydawnicze i książki niebędące podręcznikami. Dotację (ponad 204 tys. złotych) miasto otrzymało w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

– Czytanie jest dla umysłu jest jak gimnastyka dla ciała – podkreśla Bronisław Baran, wiceprezydent miasta odpowiedzialny m.in. za edukację. – Przez czytanie książek dzieci nie tylko zdobywają wiedzę potrzebną im w szkole. W książkach znajdują przecież wzorce postaw i zachowań, ale też mnóstwo ciekawych rzeczy, które pobudzają ich wyobraźnię i kreatywność, rozwijają zainteresowania. Mam nadzieję, że książki zakupione z tych pieniędzy przyczynią się do rozwijania nawyku czytania książek przez dzieci i młodzież.

Zakupy książek będą skonsultowane z uczniami, nauczycielami i rodzicami. – Będą też uwzględniały potrzeby uczniów niepełnosprawnych – dodaje zastępca prezydenta miasta.

Obok zakupu książek planuje się także realizację akcji promujących czytelnictwo w szkole oraz działania oparte na współpracy szkoły ze środowiskiem lokalnym.

Czytaj więcej na krosno.naszemiasto.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com