spot_img

Od fantastyki po szkolne lektury

Ponad 1,5 mln zł dotacji w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa trafi do 158 szkół oraz pięciu bibliotek na Pomorzu.

Pieniądze otrzymają placówki o różnym profilu i różnego szczebla – m.in. szkoły podstawowe, gimnazja, licea, ośrodki szkolno-wychowawcze. Prowadzone przez gminy, osoby prywatne czy stowarzyszenia zakonne. Zarówno w dużych miastach regionu, takich jak Gdańsk, Gdynia, Sopot czy Słupsk, jak i położone w niewielkich miejscowościach.

Fundusze – łącznie 1 562 400 złotych – mogą być przeznaczone na zakup książek niebędących podręcznikami. Chętnych, którzy postanowili zawalczyć o dotacje przyznawane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, było znacznie więcej niż możliwości programu. Wpłynęło łącznie 391 wniosków, środki trafią do 158 placówek.

Komisja powołana przez wojewodę pomorskiego po szczegółowej analizie wyłoniła zwycięzców – środki przyznano placówkom, które uzyskały największą liczbę punktów. Premiowane były pomysły mające zachęcić młodzież do sięgania po książki.

Czytaj więcej na rp.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com