Biblioteka otwiera swoje drzwi na osadzonych z aresztu śledczego

Biblioteka im. Norwida chce zachęcać osadzonych w Areszcie Śledczym w Zielonej Górze do czytelnictwa. Placówki zacieśnią współpracę.

– Narodził się pomysł, żeby biblioteka zaproponowała szereg działań wobec osadzonych w areszcie śledczym – mówi dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze, Andrzej Buck. – To był też pomysł aresztu śledczego, by osadzeni mogli korzystać z tego, co oferuje Biblioteka im. Norwida.

Obie strony zapowiadają długofalowe, zakrojone na szeroką skalę działania. Na potwierdzenie tych słów przedstawiciele obu placówek podpisali wczoraj umowę o współpracy. A osadzeni w areszcie? Będą mogli nie tylko korzystać z wydarzeń oferowanych przez bibliotekę.

Czytaj więcej na plus.gazetalubuska.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com