UW. Z wydziałowej biblioteki zniknie kilkadziesiąt tysięcy tomów

„Usuną 30 tys. tomów? Nie zgadzam się na dewastację naszej biblioteki” – pisze dr Gabriela Kurylewicz z Wydziału Filozofii i Socjologii UW. Uczelnia uspokaja, że książki nie zostaną zniszczone. Dodaje jednak, że wydziałowa biblioteka straci o wiele więcej zbiorów.

Połączone biblioteki Wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego i Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk liczą sobie około 200 tys. tomów. „Bibliotekarze otrzymali rozkaz usunięcia 30 tys. tomów z całości księgozbioru” – napisała na Facebooku dr Gabriela Kurylewicz z Instytutu Filozofii UW. „Nie zgadzam się na dewastację naszej biblioteki. To skarb, unikalny i potrzebny. Brońmy integralności i dostępności zbiorów” – dodała.

Czytaj więcej na warszawa.wyborcza.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com