Wydział filologiczny bez biblioteki? Studenci są w szoku

Do studentów wydziału filologicznego Uniwersytetu Śląskiego dotarła informacja, że ich wydziałowa biblioteka ma zostać zlikwidowana, a zbiory przeniesione do Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka. Studenci żalą się, że im książki są potrzebne bardziej niż komukolwiek.

Na wydziale filologicznym Uniwersytetu Śląskiego uczą się m.in. studenci filologii polskiej, kulturoznawstwa czy informacji naukowej i bibliotekoznawstwa. Wieść o tym, że biblioteka wydziałowa ma zostać zlikwidowana odbiła się wśród nich szerokim echem. Jeśli by do tego doszło, każdy kto chciałby wypożyczyć książkę, musiałby pójść do Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka przy ul. Bankowej.

CINiBA oddalona jest od wydziału o jakieś dwadzieścia minut pieszo. Codziennie to więc godzina czasu straconego na coś, co dzisiaj wszyscy studenci mają pod ręką.

Informacja o powodach i warunkach przeniesienia księgozbioru Biblioteki Wydziału Filologicznego do CINiBA

Czytaj więcej na katowice.wyborcza.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com