Prawie 2,5 mln złotych mniej na bibliotekę w 2017 roku

W projekcie uchwały budżetowej miejscy urzędnicy na budowę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu zapisali kwotę ponad 14 mln złotych. W wyniku zmian, jakie do budżetu wprowadzili m.in. radni PiS, kwota ta zmniejszyła się do prawie 12 mln złotych.Przebudowa Miejskiej Biblioteki Publicznej to jedna z najważniejszych i najdroższych inwestycji w budżecie miasta. Pierwotnie na ten cel zapisano 14 214 797 złotych. Kwota ta jednak zmieniła się podczas komisji radnych.

Sam klub radnych Prawa i Sprawiedliwości zgłosił 52 poprawki w zakresie budownictwa oraz 21 poprawek w zakresie finansów. Efektem tych zmian jest zmniejszenie środków na przebudowę biblioteki o prawie 2,5 mln, do kwoty 11 784 797 zł.

(…) Łączny koszt przebudowy Miejskiej Biblioteki Publicznej to 21 milionów złotych.

Źródło: hej.mielec.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com