Ojczysty – dodaj do ulubionych – trwa nabór wniosków

Narodowe Centrum Kultury ogłasza nabór wniosków do programu dotacyjnego „Ojczysty – dodaj do ulubionych”. Program realizowany jest wraz z kampanią społeczno-edukacyjną o tej samej nazwie. Nabór wniosków trwa do 1 lutego 2017 roku.

Celem strategicznym programu jest kształtowanie twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw wobec języka polskiego, budowanie kompetencji językowych oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym poprzez realizację projektów popularyzujących wiedzę o języku.

Uprawnione do składania wniosków w programie są organizacje pozarządowe oraz samorządowe instytucje kultury (z wyłączeniem instytucji współprowadzonych wpisanych w rejestrze instytucji kultury, dla których organizatorem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz instytucji współprowadzonych wpisanych w rejestrze organizatorów samorządowych).

Termin rozpoczęcia i zakończenia realizacji zadania określa się od 31 marca 2017 do 20 listopada 2017 roku.

Zobacz biblioteki, które skorzystały z programu i otrzymały dofinansowanie:

Więcej o programie na stronie nck.pl

Źródło zdjęć: pixabay.com