spot_img

Konkurs dla bibliotek wykorzystujących nowe technologie

Public Library Innovation Award to konkurs dla bibliotek publicznych, które w swojej działalności wykorzystują nowe technologie pokazując ich możliwości wśród lokalnej społeczności. Jego organizatorem jest Electronic Information for Libraries. Do wygrania nawet 1500 dolarów.

Prestiżowy konkurs dla bibliotek

To już X edycja Public Library Innovation Award. Międzynarodowy konkurs realizowany jest w ramach Programu Public Library Innovation Programme (Program Nowatorskich Rozwiązań dla Bibliotek Publicznych). Zwycięzca może otrzymać nawet 1500 dolarów.

Wnioski można składać do 27 stycznia 2017 roku.

Szczegóły i regulamin konkursu dostępne są tutaj.

O nagrody ubiegać się mogą wszystkie biblioteki publiczne, które w swoich działaniach wykorzystujące w nowatorski sposób nowe technologie. W ubiegłym roku wśród laureatów z całego świata znalazła się m.in. Cyberiada – jedna z filii Biblioteki Elbląskiej.

Sukces polskiej biblioteki

Cyberiada jako jedyna otrzymała nagrodę w kategorii ochrona środowiska za autorski i innowacyjny zestaw projektów wspierających ekologię (lekcje biblioteczne dotyczące ochrony środowiska, przyrody, ekologii, ratowania pszczół – z użyciem materiałów Greenpeace i National Geographic, wystawy, cyber-zielniki, zbiórki na rzecz schroniska i działania przyjazne zwierzętom). Wszystko to przy użyciu nowoczesnych technologii, takich jak: tablica multimedialna, okulary 3D, tablety, gry interaktywne i ruchowe na komputerach i x-boxie.

Źródło zdjęć: eifl.net