spot_img

Dyrektor kampusu udostępnił bibliotekę bezdomnemu i stracił pracę

Dyrektor kampusu udostępnił bibliotekę bezdomnemu i stracił za to pracę. Przynajmniej tak twierdzi były już dyrektor z Wyższej Szkoły Handlowej w Kansas City. Powodem jego zwolnienia miał być fakt, że zaoferował osobie bezdomnej nocne schronienie przed zimnem w szkolnej bibliotece.

Były dyrektor chronił bezdomnego przed mrozami

Brian Carroll był dyrektorem kampusu przy Vatterott College w Kansas City przez okres pięciu lat, mówi jeden z jego studentów. W piątek, 6 stycznia 2017 roku, pozwolił jednemu ze studentów, który obecnie jest bezdomny i cierpi na schizofrenię, spędzić noc w szkolnej bibliotece. Trzy dni później, 9 stycznia, dyrektor stracił pracę.

(…) W nocy 6 stycznia zarejestrowano temperaturę 4 stopni poniżej zera. Carroll mówi, że student od jakiegoś czasu spał w zalesionej okolicy w pobliżu szkoły, ale tego dnia temperatura była zbyt niska, aby można było go tam zostawić.

Zobacz także NIEWIDZIALNI – KSIĄŻKA, KTÓRĄ PRZECZYTASZ TYLKO NA MROZIE

„Po prostu nie chciałem ryzykować,” powiedział Carroll. „Wszędzie był lód i śnieg.”

„To była bardzo trudna sytuacja. Nie mógł pozostać na uczelni. Nie mogłem umieścić go w swoim samochodzie. Nie mogłem go zabrać do domu.”

Szkoła nie komentuje ”spraw personalnych”

Carroll mówi, że studentowi zabrakło leków. Pozwolił mu przespać się w bibliotece szkolnej i pomimo tego, że bezdomny nic nie ukradł i nic nie uszkodził, Carroll został zwolniony zaraz po tym, jak właściciele szkoły dowiedzieli się o sytuacji. Budynek posiada szereg kamer, zatem nie było wielkim problemem dostrzeżenie, że w bibliotece znajduje się nietypowy gość.

„Wybierałem między życiem a śmiercią, tak to postrzegam. Nie jestem stąd. Pochodzę z południowej Kalifornii i wydaje mi się, że przy temperaturze choćby minus dwa stopnie, nie przetrwałbym nocy,” powiedział Carroll.

Carroll mówi, że zarówno on jak i inni pracownicy kampusu próbowali znaleźć dla studenta mieszkanie socjalne, niestety bez skutku. Carroll pracuje w edukacji od 35 lat i mówi, że wie, że podjął ryzyko, ale zrobił to świadomie. Wybrał bezpieczeństwo ucznia.

Czytaj więcej na pomijane.pl
Źródło zdjęć: pomijane.pl