spot_img

Dzieci czytają mniej, więc filie biblioteki połączą się

Wiele wskazuje na to, że wkrótce z mapy inowrocławskich bibliotek zniknie jedna z filii miejskiej książnicy. Chodzi o placówkę nr 1 dla dzieci i młodzieży. Dobra wiadomość jest taka, że cały księgozbiór zostanie przeniesiony do punktu przy ul. Wilkońskiego 32.

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej radni będą głosowali w sprawie połączenia dwóch filii bibliotecznych, tj. Filii nr 1 dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Armii Krajowej 12 i Filii nr 1 przy ul. Zygmunta Wilkońskiego 32. W wyniku połączenia dotychczasowych filii powstanie Filia nr 1. Będzie ona usytuowana przy ul. Zygmunta Wilkońskiego 32 w dotychczasowej siedzibie Filii nr 1, co pozwoli na kompleksową obsługę zarówno dzieci, jak i dorosłych czytelników. Z propozycją takiej zmiany wystąpiła Dorota Drobnik-Stefańska, dyrektor Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.

Jak czytamy w projekcie uchwały, główną przyczyną zmiany jest to, że Filia nr 1 dla Dzieci i Młodzieży zajmuje pomieszczenia wynajmowane od Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, które nie spełniają kryteriów nowoczesnej biblioteki. Filia ta znacznie odbiega swym standardem, rodzajem wyposażenia oraz stanem technicznym od pozostałych placówek bibliotecznych.

Czytaj więcej na ki24.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com