Bajkowóz – ruchoma biblioteka w szpitalu

Bajkowóz zaparkował w poznańskim szpitalu dziecięcym przy Krysiewicza. Jest to robocza nazwa wędrującej szpitalnej biblioteki. Bajkowóz to dwie miniaturowe kartonowe kamieniczki z wieloma zakamarkami . Jak dotąd, fundacja Serdecznik zbudowała i wyposażyła 44 takie biblioteki, które działają w szpitalach w całej Polsce.

Jarosław Leciejewski z fundacji mówi, że bajkowóz w szpitalu to pomocne narzędzie terapeutyczne. – Na bajkowóz składają się dwie kamieniczki wyposażonych w ponad sto książek. Oprócz tego w szufladkach poukrywane są magiczne gadżety, jakby wprost wyjęte z tych książek. Bajkowóz jest takim narzędziem, a właściwie zestawem narzędzi w postaci książek. Na podstawie ich lektury prowadzone są warsztaty w szpitalach, omawiając trudne problemy związane z chorobą i pobytem w szpitalu – wyjaśnia.

Czytaj więcej na radiomerkury.pl
Źródło zdjęć: LB