Wielkie czytanie w Brukseli

„Brussels reads aloud” – Bruksela czyta na głos. Do 30 listopada w brukselskich bibliotekach można posłuchać książek czytanych w różnych językach świata: po chińsku, po arabsku, po japońsku, turecku i po polsku. W niderlandzkojęzycznej bibliotece w dzielnicy Jette czytana jest po polsku i po flamandzku książka Iwony Chmielewskiej „Pamiętnik Blumki”. To opowieść z perspektywy dziecka o Januszu Korczaku i Domu Sierot.

Jaki jest cel tej inicjatywy ? W dzielnicy Jette mieszka sporo Polaków, chcielibyśmy ich gościć także w naszej bibliotece – mówiła korespondentce Hilde Van Craeyevelt, organizatorka imprezy. Chcielibyśmy, aby biblioteka stała się miejscem w którym wszyscy mogą się spotkać i być sobą – podkreślała.

Czytaj więcej na rmf24.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com