spot_img

10 tys. książek dla bibliotek szkolnych

Już wiemy, w których bibliotekach półki wypełni po tysiąc nowych książek. Właśnie zakończył się konkurs towarzyszący programowi „Przecinek i Kropka”. Łącznie oddano blisko 400 tysięcy ważnych głosów. Dzięki zaangażowaniu internautów i lokalnych społeczności książkowy Mikołaj przyjedzie do: Choszczna, Błonia, Ząbek, Bielska Podlaskiego, Piastowa, Góry, Gdańska i Warszawy.

Do konkursu zgłosiło się ponad 300 podstawówek z całej Polski. Plebiscyt trwał miesiąc. Od 5 października do 6 listopada w specjalnej aplikacji na stronie www.przecinekikropka.pl codziennie można było oddać jeden głos. – Chcielibyśmy podziękować za wspaniałą inicjatywę i zorganizowanie konkursu pod szyldem „Dziesięć tysięcy książek dla szkół podstawowych”(…). Po stronie korzyści należy z pewnością zapisać wielką integrację rodziców oraz naszej całej niewielkiej społeczności lokalnej. Konkursem żyli wszyscy: szkoła, miasto i powiat – napisali przedstawiciele szkoły w Błoniu.

Empik, w którym książki zajmują szczególne miejsce, postanowił wzbogacić trwający od wielu lat program rozwoju czytelnictwa wśród najmłodszych – „Przecinek i kropka” – o nowy ważny element. – Zwróciliśmy uwagę na biblioteki w szkołach podstawowych, które są często miejscem pierwszego kontaktu dzieci z literaturą. To tam najmłodsi „połykają haczyk”, poznają niezwykłe historie, które rozbudzają wyobraźnię. Jednak nie wszystkie biblioteki mogą zaoferować dzieciom aktualny księgozbiór i ciekawe nowości – mówi Prezes Empiku, Ewa Szmidt-Belcarz. – Do serii bezpłatnych warsztatów edukacyjnych i corocznego Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą, doszła właśnie akcja wsparcia dla bibliotek w szkołach podstawowych z całej Polski. Kolejna edycja już za rok.

Na książki została przeznaczona część kwoty z każdej transakcji z użyciem karty Mój Empik. W ten sposób uczestnicy nowego programu lojalnościowego Empiku przyczynili się do zapełnienia półek bibliotek i wsparcia rozwoju czytelnictwa wśród dzieci.

Szkoły, które zdobyły najwięcej głosów

  • Gdańsk – Szkoła Podstawowa nr 40
  • Warszawa – Szkoła Podstawowa nr 319
  • Choszczno – Szkoła Podstawowa nr 1
  • Warszawa – Szkoła Podstawowa nr 342
  • Błonie – Prywatna Szkoła Podstawowa Kolumbus
  • Warszawa – Szkoła Podstawowa S.T.O.
  • Ząbki – Szkoła Podstawowej nr 3
  • Bielsk Podlaski – Szkoła Podstawowa nr 4
  • Piastów – Szkoła Podstawowa nr 4
  • Inowrocław – Szkoła Podstawowa w Górze

Więcej o projekcie Empik rozdaje książki dla bibliotek szkolnych