Polska książka? W tych bibliotekach ją znajdziesz

W ciągu sześciu lat zniknęło co czwarte miejsce pracy w bibliotekach – wynika ze śledztwa BBC. Na miejsce bibliotekarzy przyjmowani byli wolontariusze, często gorzej przygotowani do takiej pracy. – Wbrew pozorom praca w bibliotece nie polega na przysypianiu wśród zakurzonych tomów. Często trzeba pomóc, podpowiedzieć, a czasem umiejętnie do kogoś dotrzeć, by zainteresować go czytaniem – tłumaczy 31-letnia Daria, która pracuje w londyńskiej bibliotece publicznej. Przekonuje, że biblioteka to nie tylko miejsce, w którym można wypożyczyć książki, ale też punkt dostępu do internetu, wypożyczalnia filmów, płyt czy materiałów do nauki języka, punkt informacyjny, a często to też jedyne miejsce, które jest gotowe „przygarnąć” polskie inicjatywy, takie jak klub książkowy czy obchody rocznic historycznych.

Czytaj więcej na goniec.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com