spot_img

Była managerka Google’a zadaje to pytanie na każdej rozmowie rekrutacyjnej

Meg Crosby zarządzała kadrami w Google’u. Wie, jak trudno ocenić daną osobę po jednej, krótkiej rozmowie. Sukces – czy to w Google’u czy gdziekolwiek indziej – zależy od cech, które ciężko ocenić, i które nie rzucają się w oczy podczas lektury CV. Z kawałka papieru nie wyciągniemy informacji na temat etyki pracy czy też możliwość adaptacji do zmieniających się warunków.

Crosby zarządzała kadrami Google’a w okresie fuzji i przejęć między 2003 a 2008 rokiem. Dzisiaj prowadzi własną firmę – PeopleCap Advisors, która pomaga organizacjom w przechodzeniu przez okres zmian.

Gdy zatrudnia ludzi do pracy w PeopleCap, bierze pod uwagę przede wszystkim wspomnianą wcześniej dociekliwość intelektualną, którą ocenia na podstawie wariacji pojedynczego tylko pytania: „Co obecnie czytasz?” lub „Jaką książkę ostatnio przeczytałeś?”

– Nie zatrudniłabym osoby, która nie czyta – Crosby powiedziała w rozmowie z Business Insiderem. Nawet powiedzenie, że przeczytało się ostatnio ciekawy artykuł w „The New York Times” jest lepsze od niczego.

Czytaj więcej na businessinsider.com.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com