spot_img

Biblioteczne pasmo informacyjne [23]

Sprawdź, dlaczego bibliotekarze z Olsztyna dali się ukłuć. Zobacz podsumowanie tygodnia rowerowego i tygodnia z Nowymi Bibliotekami. Posłuchaj bezpłatnie audiobooków udostępnionych przez rzeszowską bibliotekę i zgłoś swoją bibliotekę do Narodowego Czytania. W tym wydaniu Bibliotecznego pasma informacyjnego także o wspaniałej kolekcji książek dla dzieci i rynku książki w USA.

Bibliotekarze z Olsztyna dali się ukłuć. Ty też możesz pomóc innym!
Kolejni ambasadorzy Gazetowego Klubu Dawców Krwi oddali krew! Tym razem do walki o zapasy tego bezcennego leku stanęli bibliotekarze, czyli Jacek Smółka, kierownik Planety 11 w Olsztynie, i Ewa Winnicka z filii Multicentrum.

Zgłoś swoją bibliotekę do Narodowego Czytania
„Quo vadis” Henryka Sienkiewicza lekturą Narodowego Czytania w 2016 roku. Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji.

Cyberiada zwycięzcą EIFL Public Library Innovation Award

Cyberiada zwycięzcą konkursu EIFL Public Library Innovation Award. Filia nr 7 Biblioteki Elbląskiej została doceniona spośród bibliotek z całego świata za wykorzystanie najnowocześniejszych technologii.

Spadki w USA
Association of American Publishers przedstawiło dane o sprzedaży książek na amerykańskim rynku w lutym. Sprzedaż publikacji dla dorosłych spadła o 6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2015 roku. Przychody ze sprzedaży książek w miękkiej oprawie spadła o ponad 26 proc., a w twardej oprawie o 10 proc. Natomiast sprzedaż e-książek zanotowała spadek o 15,6 proc. Odmienny trend charakteryzuje książki audio w plikach – segment ten wzrósł o 44,4 proc.

Zebrał kilka tysięcy starych książek dla dzieci
Rycerze, gryzonie, samochody i dziesiątki tysięcy innych postaci. A wszystkie z czasów PRL-u. W kolejnym odcinku cyklu Pasjonaci prezentujemy kolekcję Jacka Friedricha, który od kilkunastu lat zbiera stare książki dla dzieci.

Posłuchaj za darmo audiobooki na stronie rzeszowskiej biblioteki
Słuchać czy czytać? To hamletowskie pytanie postawili pracownicy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, którzy dla czytelników przygotowali audiobooki, które w całości można odsłuchiwać za darmo. Znajdziecie bajki dla dzieci, poezję, a nawet teksty naukowe.

Ruszyła biblioteka rodzinna Google Play
Google uruchomiło usługę Biblioteka rodzinna Google Play, którą zapowiedziano już w maju tego roku. Usługa pozwala współdzielić zakupy w rodzinie dokonane w Google Play.

Źródło zdjęć: pixabay.com