Kopernik ze złota, czyli nowe życie starych ksiąg

Serwis Culture.pl zawitał do pracowni rzemieślniczej, która odtwarza rękopisy. Zobacz film o sekretach powstawania dzieła Mikołaja Kopernika.

Anna Legierska opublikowała w serwisie culture.pl artykuł „Kopernik ze złota, czyli nowe życie starych ksiąg”. Już w zapowiedzi czytamy o kolekcjonerskiej edycji „De Revolutionibus”.

Teraz już nie tylko wąskie grono badaczy może zobaczyć starannie nakreślony ręką wielkiego astronoma katalog gwiazd czy zdradzający upodobanie do porządku rozkład kolumn tekstu i figur geometrycznych. Co jeszcze mówi o Koperniku jego charakter pisma, a o historii dzieła sposób wykonania?

O pracochłonnej pracy i sekretach pracowni rzemiosła artystycznego dowiecie się więcej z poniższego filmu.

Czytaj więcej na culture.pl