Akcja Komiks w bibliotece

Akcja Komiks w Bibliotece to propozycja dla bibliotekarzy i nauczycieli, który aktywnie promują czytelnictwo. W ramach akcji, jako początek przygody czytelniczej, proponowany jest komiks dziecięcy. Zachęcamy do pobrania bezpłatnych scenariuszy lekcji oraz innych przydatnych materiałów.

• znajdziecie gotowe i bezpłatne materiały do zajęć na podstawie trzech komiksów: Kajko i Kokosz, Przygody Jonki, Jonka i Kleksa oraz Asteriks – KLIKNIJ I POBIERZ scenariusze, kolorowanki, zakładki, zawieszki i plakaty,
  • dowiesz się, jak rozpocząć tworzenie bibliotecznej kolekcji komiksów,
  • sprawdzisz, jak można wykorzystać komiksowe medium sztuki narracyjnej do budowania międzypokoleniowych więzów opartych na wspólnym kanonie kulturowym.
W ramach akcji, specjalnie dla bibliotek, w dniach od 1 kwietnia do 10 czerwca 2016 r. w hurtowni Azymut obowiązuje specjalna oferta rabatowa na zakup komiksów wydawnictwa Egmont.