spot_img

Konferencja ekspercka „Infrastruktura bibliotek: pomysły, realizacje, doświadczenia”

Zapraszam wraz z Instytutem Książki na bezpłatną konferencję „Infrastruktura bibliotek: pomysły, realizacje, doświadczenia”. Wydarzenie odbędzie się 8-9 grudnia 2022 roku w nowoczesnych wnętrzach Mediateki 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim. Rejestracja trwa do 16 listopada.

Tematyka konferencji będzie dotyczyła zagadnień bezpośrednio powiązanych z zasadami ubiegania się o dofinansowanie w konkursie i zasadami realizacji zadań. W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mieli szansę wysłuchać prezentacji stanowiących zbiór porad, dobrych praktyk i inspiracji od specjalistów, przedstawicieli beneficjentów i ich organizatorów. Swoimi doświadczeniami i fantastycznymi realizacjami inwestycyjnymi w ramach „Infrastruktury bibliotek” podzielą się m.in. dyrektorki bibliotek z Jarocina, Biecza czy właśnie Piotrkowa Trybunalskiego. Nie zabraknie także wystąpień specjalistów, którzy zwrócą uwagę na aspekty związane ze standardami technicznymi wymaganym do spełnienia w programie czy kwestiami związanymi z architekturą obiektów bibliotecznych.

Drugiego dnia konferencji przewidzieliśmy panele warsztatowe. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział np. w warsztatach z design thinkingu, metody, którą warto poznać przygotowując się do podjęcia działań zmieniających oblicze i poszerzających docelowe funkcje biblioteki czy w spotkaniu warsztatowym z projektantem oraz z dyrektorką jednej z wyróżniających się mediatek w Polsce. Wydarzenie będzie także szansą, by dokładnie zwiedzić imponujący obiekt biblioteki w Piotrkowie i skorzystać z indywidualnych konsultacji z pracownikami Instytutu Książki, w tym z radcą prawnym.

Program wydarzenia, informacje organizacyjne i regulamin uczestnictwa znajdują się na stronie infrastrukturabibliotek.com.pl

Źródło zdjęć: MBP w Piotrkowie Trybunalskim