Program „Literatura” 2022 – wyniki

MKiDN podało wyniki naboru w programie „Literatura”. Dofinansowanie otrzymały tylko dwie biblioteki. Odwołania można składać do 25 lutego 2022 roku.

Literatura

Strategicznym celem programu jest podnoszenie poziomu świadomości literackiej i uzupełnienie rynku wydawniczego poprzez dofinansowywanie wartościowych, niekomercyjnych publikacji literatury polskiej i światowej, ze szczególnym uwzględnieniem dzieł mierzących się z zadaniem utrwalenia tożsamości kulturowej i narodowej poprzez odniesienie się do ważnych dla polskiej kultury rocznic, jubileuszy czy wydarzeń historycznych. W programie szczególnie uwzględnia się debiuty pisarskie, czyli pierwsze publikacje w formie książkowej (drukowanej lub w formie e-booka) autorów piszących w języku polskim, oraz twórczość adresowaną do dzieci i młodzieży.

Przyznane dofinansowania

(instytucja – zadanie/projekt – kwota, według kolejności najwyższej dotacji)

• Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego – Bibliofilska edycja wyboru wierszy i fragmentów prozy Marii Konopnickiej „Tam, w moim kraju, w dalekiej stronie” – 28 000,00 zł
  • Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów Publikacja książki pt. „Zniknąć, żeby nie zdradzić. Historia ukrywania się Tadeusza Podolskiego (…)” 25 900,00 zł

Biblioteki mogą składać odwołania do 25 lutego 2021 roku.

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie gov.pl/web/kultura

Źródło zdjęć: freepik.com